Литекс завърши 2:2 с Верея във втората си лятна контрола. "Оранжевите" бяха по-добри от съперника си по време на спаринга, игран в Тетевен и водеха в резултата до почти самия край на двубоя, но допуснаха да им изравнят в 87-ата минута. С два гола за ловчанлии се отчете талантът Кирил Десподов, за старозагорци точни бяха Христов и Костов. Първи минути с оранжевата фанелка записаха привлечените през седмицата Андрес Рохас и португалецът Арсенио.

Треньорът Красимир Балъков заложи в офанзивния вал на тима на младоците Георгиев, Йорданов и Ангелов, които подпомагаха Бьорн Йонсен.

Още в 6-ата минута заралии имаха късмет да открият първи резултата след гол на Диян Христов, който прехвърли технично Баривиера. В 21-ата минута Йонсен можеше да изравни, но с глава стреля в аут след центриране на Георгиев от корнер.

Играта продължи с териториално и игрово надмощие на ловчалии и в 38-ата минута прострелен шут на Страхил Попов профуча близо до гредата. Малко след това мощен удар на Никола Колев бе спасен от вратаря Вълков. Секунди преди почивката Милчо Ангелов изигра добре ситуация в наказателното поле, но Вълков отново прояви рефлекс и парира силния му шут.

След почивката Литекс излезе с изцяло нова единайсеторка. В 47-ата минута близо до попадение беше Георги Минчев, а десет минути по-късно младокът Кирил Десподов напредна и с красив външен фалц изравни резултата за 1:1.

В 59-та минута вратарят на оранжевите Александров също демонстрира класа избивайки опасен удар на Андерсон. Дебют за ловчалии направиха двете нови попълнения Андрес Рохас и Арсенио. В 62-ата минута колумбийският плеймейкър взаимодейства добре с Десподов, който с удар извън пенала покачи на 2:1.

Литекс не спря да атакува до края, но играчите изпуснаха да довършат по най-добрия начин 2-3 нелоши атаки. В 87-ата минута старозагорци изравниха с далечен удар на Костов за 2:2. В ответната атака Минчев засече центриране отдясно, но би покрай вратата. В първата си проверка от лятната подготовка тимът от Ловеч победи кипърския Омония с 3:2.