Теодор Георгиев загуби тежко на старта на турнира по текуондо от Европейските игри в Баку. В категория до 80 килограма българинът падна с 1:6 точки от британеца Лутало Мухамад, който е бронзов медалист от олимпийските игри в Лондон 2012. Георгиев записа първата точка в мача срещу агресивния британец, след като се защити от негова атака с удар с крак в гърдите. Мухамад обаче контролираше останалата част от двубоя и обърна резултата в своя полза с две успешни атаки до края на първата част, а във втората нацели два пъти главата на Георгиев с крак за сбор от шест точки. Все пак има шансове за класиране на репешажите за бронз. Мухамад, който е европейски шампион от 2012 година, ще играе четвъртфинал по обед срещу Милад Бейги Харчегани от Азербайджан.