Българският национален отбор на България по волейбол за мъже допусна първа загуба в група "В" на Европейските игри в Баку. Възпитаниците на селекционера Николай Желязков отстъпи с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) на Германия.

Съперникът заслужи успеха с по-добрата си игра, като реално отпор от наша страна имаше единствено в последния трети гейм. В него нашите момчета дори имаха минимален аванс на няколко пъти. Въпреки това немците не сбъркаха и затвориха мача безпроблемно.

Най-резултатен за нашия тим бе Тодор Алексиев, който вкара 13 точки. Валентин Братоев добави 7, а Жани Желязков се отличи със 7. Ветеранът в състава на Германия Йохен Шьопс заби 17 точки, докато Кристиан Фром завърши с 15.

След загубата нашият тим е вече трети с 5 точки, докато германците са втори с 6 точки, с колкото е и Русия. "Сборная" обаче е с мач по-малко. Същото важи и за Словакия, Белгия и Италия. Възможно е след изиграването на всички двубои България да падне до четвърто място.

Следващата среща на нашия тим е на 20 юни срещу Русия.