Аржентина надви Уругвай с 1:0 и постигна първата си победа в Група "В" от 44-ото издание на Копа Америка в Чили. Серхио Агуеро (56) вкара гола за успеха на „гаучосите”, които направиха голяма крачка към 1/4-финалите на турнира.

Срещата на стадион „Ла Портада” в Ла Серена бе доста изнервен, но аржентинците започнаха по-добре. Въпреки това най-доброто положение през първото полувреме се откри пред уругваеца Диего Годин, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но с глава прати топката в аут.

Голямата звезда на „гаучосите” Лионел Меси и Серхио Агуеро пропиляха добри възможности, а селекционерът Тата Мартино бе изпратен от бразилския съдия Сандро Ричи на трибуните за оспорване на решение.

В 56-ата минута Меси комбинира с Хавиер Пасторе, който продължи към Пабло Сабалета. Последният изведе прекрасно Серхио Агуеро и нападателят на Манчестър Сити се разписа с глава за 1:0. До края на мача не паднаха повече голове, въпреки че „гаучосите” продължиха да бъдат по-активни.

След успеха си Аржентина оглави класирането в групата с 4 точки, колкото има и Парагвай, победил по-рано Ямайка също с 1:0. Победното попадение за „гуараните” реализира Едгар Бенитес (36). Уругвай е трети с 3 точки, а Ямайка е на дъното без точков актив.

В последните сблъсъци от групата, Аржентина среща Ямайка, докато Уругвай ще трябва да се изправи срещу Парагвай.