Домакинът на Копа Америка Чили и Мексико направиха зрелищно равенство в мач от група „А” на турнира. Срещата завърши при резултат 3:3, а с по две попадения за своите тимове се отчетоха Артуро Видал и Висенте Вуосо. Звездата на Ювентус се отчете и с голова аситенция, а две такива направи Адриан Алдрете от тима на Мексико.

Вуосо първи попадна в прегръдките на съотборниците си, като изведе Мексико напред в 21-ата минута. Още в следващата атака обаче Видал изравни, а препълненият стадион в Сантяго избухна.

Радостта на домакините обаче бе кратка, а Мексико излезе напред в резултата в 29-ата минута с попадение на Хименес. В края на първото полувреме Варгас отново възстанови равенството.

В 55-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Артуро Видал. Вуосо оформи крайното 3:3 в 66-ата минута.

Точката изведе Чили на първо място в групата с 4 точки, колкото има и Боливия. Мексико е на трето място с 2 точки, а Еквадор е без актив.