Гол в добавеното време на Дъглас Коста спаси Бразилия от издънка на старта на Копа Америка. В мач от Група „С“ „селесао“ се наложи с 2:1 над Перу след обрат. Така „златистите“ записаха 11-а поредна победа.

Перуанците изненадващо поведоха още в третата минута, когато Кристиан Куева се възползва от грешка на бразилците. Давид Луис не успя да изчисти добре дълго подаване, а вратарят Джеферсон подаде право в краката на Куева, който беше точен от 10 метра.

Авансън на Перу просъществува само две минути. Дани Алвес центрира в наказателното поле, където Неймар се оказа непокрит и с глава вкара своя 44-и гол за 64 мача в националния отбор. В началото на второто полувреме играчът на Барселона удари напречната греда.

В третата минута на добавеното време на мача Неймар изведе в чиста позиция резервата Дъглас Коста, който стреля точно в долния десен ъгъл на вратата.

С този успех „селесао“ оглави класирането на Група „С“. По-рано Венецуела победи Колумбия с 1:0 в другия мач от групата. В следващата си среща Бразилия играе с колумбийците (18 юни), докато Перу среща Венецуела (19 юни).

Бразилия – Перу 2:1
0:1 Кристиан Куева (3), 1:1 Неймар (5), 2:1 Дъглас Коста (90+3)

brasil.jpgБразилия: Джеферсон, Миранда, Дали Алвес, Фелипе Луис, Давид Луис, Вилиан (87-Евертон Рибейро), Фернандиньо, Елиас, Фред (75-Роберто Фирмино), Диего Тардели (66-Дъглас Коста), Неймар

peru.jpgПеру: Педро Гайесе, Карлос Самбрано, Луис Адвинкула, Джеферсон Фарфан (83-Андре Карийо), Хосепмир Байон, Карлос Лобатон, Кристиан Куева (82-Йорди Рейна), Хуан Мануел Варгас (88-Йошимар Йотун), Хосе Санчес, Карлос Аскес, Хосе Паоло Гереро