Колумбия загуби от Венецуела с 0:1 в първия мач от Група „C” на Копа Америка в Чили. Срещата се игра на стадион „Ел Тениенте” в град Ранкагуа.

Играчите на Хосе Пекерман владееха повече топката, но футболистите на Венецуела контраатакуваха опасно през първата част и на два пъти бяха близо до гола. Вратарят на Колумбия Давид Оспина се намеси решително след шутове на Варгас и Алехандро Гера.

В началото на втората част Радамел Фалкао даде чудесен пас с петка към Хамес Родригес, но шутът на една от звездите на Реал Мадрид бе блокиран. Малко по-късно гредата пък спаси колумбийците след удар с глава на Рондон.

След час игра венецуелците поведоха, след като Варгас овладя в наказателното поле и прехвърли топката за Алехандро Гера, който с глава подаде в центъра на Хосе Саломон Рондон и нападателят на Зенит се разписа с глава.

Колумбия имаше шанс да изравни в 84-ата минута, но резервата Джаксън Родригес не успя да вкара от удобна позиция.

В другия мач от тази група по-късно се срещат Бразилия и Перу.