Българският национал Димитър Иванков бе титуляр за Бурсаспор при победата на Бурсаспор с 2:0 като гост на Анкарастор в мач от 26 кръг на турската Суперлига. По този начин “зелено-белите” се доближиха на три точки от местата даващи право за участие в турнира за Лига Европа наесен.

Двете попадения в мача паднаха през първото полувреме, когато първо Максим Ромашменко откри в 25-ата минута, а в 36-ата Омер Ердоган удвои. С този успех Бурса събра 41 точки и остана на шесто място в класирането, докато с 36 Анкараспор е девети./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 26 КРЪГ НА ТУРСКАТА СУПЕРЛИГА
От днес
Коняспор – Хачтепе 2:0
Анкараспор – Бурсаспор 0:2

Предстоящи
Днес: Денизлиспор – Сивасспор, Бешикташ – Кайзериспор
Утре: Анкарагюджю – Коджаелиспор, Анталияспор – Генчлербирлиги, Трабзонспор – Истанбул ББ, Фенербахче – Ескшехирспор
В понеделник: Газиантепспор – Галатасарай

КЛАСИРАНЕ: 1.СИВАССПОР 50, 2.Бешикташ 49, 3.Трабзонспор 46, 4.Фенербахче 44, 5.Галатасарай 44 и др.