Един от големите фаворити на Копа Америка - Аржентина, стъпи накриво още на старта на турнира в Чили. "Гаучосите" не успяха да победят Парагвай в мач от група "В" и въпреки че имаха аванс от два чисти гола, срещата завърши при 2:2. Серхио Агуеро откри за Аржентина в 29-ата минута след грешка на отбраната, а мегазвездата Лионел Меси удвои от дузпа седем по-късно.

През втората част ролите се размениха и преобразеният отбор на Парагвай отбеляза два гола, с които стигна до точката. Автори на попаденията станаха Нелсон Валдес (60) и Лукас Бариос (90). В третата минута на добавеното време Карлос Тевес имаше възможност да донесе победата за световните вицешампиони, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

Така двата тима разделят второто място в класирането, а лидер е Уругвай, който по-рано през деня спечели с 1:0 срещу аутсайдера Ямайка. В следващия кръг Уругвай и Аржентина ще се изправят един срещу друг, а другият мач е Парагвай - Ямайка.

Аржентина - Парагвай 2:2
1:0 Серхио Агуеро (29), 2:0 Лионел Меси (36-д), 2:1 Нелсон Валдес (60), 2:2 Лукас Бариос (90)

Следете с БЛИЦ: Копа Америка 2015