Тимовете на ЦСКА и Лудогорец (Разград) спечелиха убедителни победи в първите четвъртфинални срещи от републиканското първенство за юноши (старша възраст).

"Армейците" разгромиха Димитровград с 6:1, а разградчани надвиха Черно море (Варна) с 2:0. Реваншите са на 16 юни (вторник), от 18,00 часа.

Отворени остават реваншите в другите два мача. Локомотив (София) не успя да преодолее ОФК Спартак (Плевен) и срещата завърши 1:1. Гостите откриха резултата, домакините изравниха, а накрая довършиха мача с десет души.

"Ботев" (Пловдив) излъга Черноморец (Бургас) с 1:0. Единственото попадение вкара Емил Камберов още в 3-ата минута. След това "канарчетата" можеха да стигнат до втори гол, но вратарят на бургазлии Петко Пацов спаси дузпа, изпълнена от Рангел Игнатов.

Селекционерът на юношеския национален отбор (до 19 години) Светослав Тодоров беше на трибуните в пловдивския квартал Коматево, за да наблюдава мача, в който имаше няколко от неговите избраници.