Новак Джокович се класира на финала на „Ролан Гарос”. Сърбинът пречупи Анди Мъри в уникална драма, продължила два дни с 6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1.  Полуфиналът започна в петък, но беше прекъснат след 3 часа и 10 минути игра заради буря. Световният №1 водеше с 2:1 сета след 6:3, 6:3, 5:7, 3:3, когато дъждът и ураганният вятър накараха организаторите да спрат драмата.

Днес мачът беше подновен и премина отново през обрати. Ноле и Анди започнаха агресивно доиграването. Британецът се възползва от прекаленото многото грешки на съперника и докара срещата до решителен пети сет след 7:5.

Джокович се мобилизира и изчисти играта си. Фатален за Мъри се оказа пробив, който допусна във втория гейм, а после без излишни рискове сръбският тенисист затвърди успеха и поведе с отчайващото 4:0. Победният завършек за Ноле беше само въпрос на чиста формалност и той взе маратонския мач с 3:2 сета.

Утре Джокович ще срещне в битка за трофея на „Ролан Гарос” Станислас Вавринка. Швейцарецът сломи любимеца на домакините от Франция Жо-Вилфред Цонга с 6:3, 6:7(1), 7:6(3), 6:4. Сърбинът има убедително надмощие в преките двубии – 17:3. На клей Ноле има пет победи, а единственият успех за Вавринка е от 2006 г. в Умаг след отказване на Джокович. Той ще играе своя трети финал в Париж и 16-и в турнир от Големия шлем. Световният №1 вече е с 28 поредни победи през сезона и прекъсна серията от 15 успеха на Мъри на червено.

Новак Джокович - Анди Мъри 6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1