Голдън Стейт Уориърс поведе с 1:0 победи във финала в НБА. Тимът се наложи при домакинството си на Кливланд Кавалиърс със 108:100 след продължение.

Стеф Къри отново бе над всички за победителите – 26 точки и 8 асистенции, Клей Томпсън и Андре Игуидола добавиха съответно по 21 и 15 точки, а Дреймънд Грийн и Харисън Барнс приключиха съответно с по 12 и 11 точки. Леброн Джеймс бе неудържим за Кавалиърс – 44 точки, а Кайри Ървинг и Тимофей Мозгов добвиха съответно по 23 и 16 точки.

Първото полувреме премина при размяна на надмощие, след като в началото на двубоя Леброн и компания използваха по-добре шансовете си и това им осигури аванс от десет точки – 29:19. През втората четвърт домакините се активизираха и благодарение на Спейдс и Къри успяха да стопят изоставането си до само три точки – 48:51.

През третия период Уориърс стигнаха до равенството – 73:73, а в заключителната четвърт двата отбора си размениха лидерството няколко пъти, но при последния съдийски сигнал резултатът отново беше равен – 98:98 и мачът отиде в продължение.

В началото на допълнителните пет минути Къри вкара четири поредни фаула, а след него Барнс бе точен от далечно разстояние за 105:98, като с това домакините пречупиха съперника си и се поздравиха с крайния успех – 108:100./БЛИЦ