Чикаго Блекхоукс започна с победа финалния плейоф за Купа Стенли срещу Тампа Бей Лайтнинг. Тимът на Жак Кюневил се наложи с 2:1 като гост след обрат и поведе с 1:0 в серията.

В голяма част от мача домакините изглеждаха по-добрия отбор и Алекс Килорн откри резултата след 4:31 минути игра в първата третина. Треньорът на Чикаго Жак Кюневил сподели в течение на мача, че тимът му е бил изненадан от бързата игра на Тампа Бей.

Блекхоукс успя да изравни резултата едва 6:32 минути преди края на мача, когато Туево Теравайнен прати шайбата във вратата на Бен Бишоп. Само две минути по-късно Антоан Вермет вкара победния гол за гостите.

Вторият мач от серията е в неделя рано сутринта българско време. Чикаго Блекхоукс опитва да спечели третата си Купа Стенли за последните шест години, докато Тампа Бей атакува втората титла от НХЛ в историята си след триумфа през 2004 г.