Дунав (Русе) победи с 4:2 Сливнишки герой (Сливница) във финала на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. "Драконите" се радваха на мощна подкрепа от трибуните. Феновете от Русе направиха така, че момчетата на Веселин Великов да се чувстват като у дома си.

Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание бе почетена паметта на починалата наскоро легенда на Волов (Шумен), ЦСКА и националния отбор Цоньо Василев.

Играчите на Дунав започнаха много активно. Във втората минута Николай Колев пропусна да отбележи при атака отляво. Минута по-късно Мирослав Будинов уцели гредата, след като засече с глава центриране отдясно на Андреас Васев. Голът логично не закъсня. В 11-ата минута Ивайло Раденцов центрира топката от ъглов удар, а вратарят Мирослав Григоров я боксира лошо, пращайки я в собствената си мрежа - 1:0.

В 20-ата минута Ивайло Цветков посрещна отбита топка на границата на наказателното поле с воле и направи 1:1. В 24-ата русенци отново поведоха. Николай Колев с прехвърлящ удар от 20-ина метра възстанови преднината на „драконите“ за 2:1. Осем минути по-късно извеждащ пас на Диян Димов намери Мирослав Будинов сам срещу вратаря на съперника и той не сгреши за 3:1. Последваха още няколко опасности пред вратата на Григоров, но резултатът до почивката остана непроменен.

Малко след подновяването на играта Николай Колев направи 4:1, след като засече с глава центриране в наказателното поле на „Героя“. До края дунавци диктуваха темпото, но и на Цветомир Цанков се наложи на два пъти да демонстрира качества, опазвайки вратата си от ново попадение. В 85-ата минута все пак Николай Иванов успя да намали за 4:2, след като бе изведен сам срещу Цанков и го прехвърли.

Така Дунав спечели за втори път надпреварата, осигурявайки си чек на стойност 10 000 лева. В първия случай на 5 май 2004 г. клубът с президент Севдалин Петров и Енгибар Енгибаров в състава победи Сливен 2000 с 1:0 с гол на Мирослав Енев на стадион „Локомотив“ в софийския квартал „Надежда“.

Това е и трети трофей в края на сезон 2014/2015 за отбор с марката Дунав след шампионската титла на Североизточната „В“ група, спечелена също от футболистите, и шампионската титла за най-добър дамски баскетболен тим у нас, която „сините феи“ на Георги Божков заслужиха за четвърта поредна година.

Дунав (Русе) - Сливнишки герой 4:1
1:0 Мирослав Григоров (11-автогол), 1:1 Ивайло Цветков (20), 2:1 Николай Колев (24), 3:1 Мирослав Будинов (32), 4:1 Николай Колев (50), 4:2 Николай Иванов (85)

Дунав (Русе): Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (77 мин. - Светослав Читаков), Николай Колев (64 мин. - Йордан Димитров), Андреас Васев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов

Сливнишки герой (Сливница): Мирослав Григоров, Николай Величков, Живко Калчев, Николай Маринов (53 мин. - Кристиян Николаев), Кристиян Здравков, Михаил Петров, Ивайло Цветков, Румен Кереков, Красимир Георгиев (62 мин. - Димитър Маймунков), Кристиян Кочилов, Мариян Хаджиев (56 мин. - Николай Иванов)