Каляри се сбогува с италианската Серия „А” с голов спектакъл и победа с 4:3 над Удинезе. Двубоят бе от последния за сезона кръг, а въпреки успеха домакините изпаднаха в Серия „Б”.

Марко Сау откри резултата още в 8-ата минута, а в 19-ата Жоао Педро покачи на 2:0. До почивката Удинезе успя да намали изоставането си с попадение на Родриго Агире.

Четири гола видяха зрителите само в рамките на 10 минути в края на двубоя. В 79-ата Пол М`Поку направи резултата 3:1, но Бруно Фернандес намали две минути по-късно. Вкаралият за Удинезе португалец обаче си заби и автогол само 4 минути по късно и резултатът стана 4:2 в полза на Каляри. Сирил Теро отново намали разликата на един гол в 88-ата минута, но гостите не успяха да стигнат до точка.

Каляри завърши сезона с 34 точки, а Удинезе е 16-ти с 41.