Локомотив (София) спечели бронзовите медали в родната „А” група. В двубой от последния кръг на сезона „железничарите” победиха с 2:0 „Ботев” (Пловдив) като гост и изпревариха в класирането Литекс, който в същото време загуби от ЦСКА. Локомотив (София) обаче остана без лиценз за европейските турнири и няма да участва в Лига Европа, въпреки заетата позиция в крайното класиране.
Попаденията в срещата бяха дело на Антонио Ливраменто и Димитър Велковски през второто полувреме.

Домакините от „Ботев” като цяло бяха по-активният и търсещ гол отбор, но пропуски направиха Чунчуков и Иван Цветков. През първите 45 минути „железничарите” отвърнаха с удари Даниел Генов и Йордан Тодоров.

В началото на втората част домакините от „Ботев” пропиляха много добра възможност при разбъркване пред вратата на гостите, като трима играчи последователно опитваха удари, но те бяха избивани.

В 64-ата минута Антонио Ливраменто се възползва от грешка на защитата на домакините и откри резултата. Адам Стаховяк изпълни аут с късо подаване към Иршак, който си поведе лошо топката, Генов му изби и я прати към Ливраменто, който стреля от около 25 метра и реализира.

"Канарчетата" опитаха да стигнат до точката, но вместо това в добавеното от рефера време Димитър Велковски вкара дебютния си гол в „А” група, след като бе най-добре пласиран при избита от Митрев топка - 0:2.

В крайното класиране на "А" група "Ботев" (Пловдив) зае шестото място с 42 точки.

„Ботев” – Локомотив (София) 0:2
0:1 Антонио Ливраменто (64), 0:2 Димитър Велковски (90+3)

Срещата по минути - ТУК!

"БОТЕВ" (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 6.Даниел Златков, 18.Радослав Терзиев (smqna.jpg89-9.Александър Колев), 24.Лазар Марин, 28.Филип Филипов (smqna.jpg78- 30.Божидар Васев), 11.Йордан Христов, 38.Милен Гамаков (smqna.jpg63-95.Станислав Дрянов), 16.Томаш Иршакjalt.jpg , 7.Мариян Огнянов, 23.Цветелин Чунчуков, 19.Иван Цветков
Резерви: 89.Михаил Иванов, 15.Християн Казаков, 95.Станислав Дрянов, 30.Божидар Васев, 20.Серкан Юсеин, 9.Александър Колев, 45 Наско Милев
Треньор: Петър Пенчев

ЛОКО (Сф): 1.Божидар Митрев, 77.Йордан Тодоров (smqna.jpg90+2- 20.Антон Славчев), 5.Марко Ранджелович, 6.Александър Бранеков, 8.Румен Трифонов, 69.Елтон дос Рейсjalt.jpg , 16.Камен Хаджиев, 11.Владислав Романов, 47.Антонио Ливраментоjalt.jpg topka.jpg (smqna.jpg87-19.Димитър Велковскиtopka.jpg), 33.Евертон Джилио Том, 7.Даниел Генов (smqna.jpg81-14.Даниел Васев)
Резерви: 84.Валентин Галев, 15.Траян Траянов, 18.Йордан Ризов, 14.Даниел Васев, 20.Антон Славчев, 18.Валентин Йочев, 19.Димитър Велковски
Треньор: Димитър Васев