ЦСКА счупи каръка през 2015 година и записа първа победа. "Червените" спечелиха с 3:1 на стадион "Българска армия" срещу Литекс в мач от последния кръг на "А" група. Въпреки успеха ЦСКА остана на 5-то място в класирането, а Литекс финишира четвърти.

ЦСКА нямаше победа от 13 декември 2014 година, когато отново в Борисовата градина спечели срещу Черно море с 3:1. От тогава минаха точно 12 мача през пролетта, в които тимът закъса жестоко и записа пет равенства и седем загуби. Едва в 13-тия, оказал се щастлив мач, ЦСКА стигна до пълния успех. Любопитното е, че за цяла пролет "армейците" успяха да реализират едва 4 гола, а само днес отбелязаха три.

Тончи Кукоч (33) откри резултата, Иван Маркович удвои (47). Бьорн Марс намали за Литекс (74), а Борис Галчев оформи крайното 3:1 в 75-ата минута. Официален дебют в "А" група за ЦСКА записа юношата Сава Савов.

Любослав Пенев имаше доста кадрови проблеми заради контузени и наказани състезатели. В защита той излезе с Пламен Крачунов, Валентин Илиев заедно с Тунчев, а отляво започна Супусепа. Пред тях действаха Галчев и Сънди, по крилата - Милисавлевич и Тончи Кукоч, а напред Жуан Фелипе и Иван Маркович.

Красимир Балъков също разчита на сходна схема. В защита излязоха Страхил Попов, Васил Божиков заедно с Рафаел Перес, а отляво - Иван Горанов. Пред тях започнаха Никола Колев и Кристиян Малинов, по крилата - Милчо Ангелов и Румен Руменов. Атаката на ловчанлии бе водена от Бьорн Марс, а зад него му помагаше Пауло Регула.

Първото полувреме бе доста скучно и не предложи интересни моменти. В 12-ата минута съдиите спряха атака на ЦСКА заради спорна засада на Тончи Кукоч. В 27-ата минута Милчо Ангелов засече центриране с глава, но не затрудни Дивиш. Гостите владееха повече топката, но така и не стигаха до абсолютно никакви положения пред вратата на ЦСКА. Домакините бяха доста активни отляво, където Тончи Кукоч постоянно тормозеше защитата на ловчанлии. Именно той в 33-ата минута откри резултата. Хърватинът получи топката вляво в наказателното поле, финтира Рафаел Перес и с външен фалц прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Винисиус.

На полувремето Любо Пенев извади контузилия се Кристиян Супусепа и пусна в игра Марио Бъркляча. Така Кукоч се върна назад в защита, а Бъркляча зае мястото му в офанзивен план. Още в 47-ата минута Иван Маркович удвои резултата. Играещият като централен нападател в последните мачове сърбин пое топката вляво, нахлу в наказателното поле и я мушна под плонжа на стража на "оранжевите". В 52-ата минута съдиите отмениха трети гол на ЦСКА заради засада на Маркович, който влияеше на играта при далечен изстрел на Борис Галчев.

Последваха смени и в двата отбора. Иван Маркович излезе за ЦСКА, а в игра се появи Маркиньос, който зае мястото му в нападение. Балъков пусна юношите Георги Минчев и Александър Георгиев съответно на местата на Милчо Ангелов и Пауло Регула. В 74-ата минута Бьорн Йонсен намали резултата на 1:2 с гол за Литекс. Нападателят овладя близо до наказателното поле, финтира Тунчев и прати топката във вратата на Якуб Дивиш. Буквално след подновяването на играта ЦСКА отново излезе с два гола аванс - 3:1. Жуан Фелипе центрира отляво, Маркиньос стреля с шпагат, Винисиус изби, но Галчев бе точен при добавката.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЛИТЕКС 3:1
1:0 Тончи Кукоч (33), 2:0 Иван Маркович (47), 2:1 Бьорн Йонсен (74), 3:1 Борис Галчев (75)

cska.JPGЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 14.Валентин Илиев, 6.Пламен Крачунов jalt.jpg (87 smqna.jpg 25.Сава Савов), 3.Александър Тунчев, 31.Кристиан Супусепа (47 smqna.jpg 93.Марио Бъркляча), 8.Борис Галчев topka.jpg, 4.Стивън Сънди, 77.Тончи Кукоч topka.jpg jalt.jpg, 11.Неманя Милисавлиевич, 70.Жуан Фелипе, 28.Иван Маркович topka.jpg jalt.jpg (56 smqna.jpg 28.Маркиньос)
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 48.Марин Оршулич, 93.Марио Бъркляча, 16.Сава Савов, 93.Александър Аспарухов, 24.Павел Головодов, 28.Маркиньос
Треньор: Любослав Пенев