Пирин (Благоевград) се завърна в "А" група. Тимът победи с 4:0 ФК Бургас в мач от последния кръг на "Б" група. Монтана вече си бе осигурил класиране в елита, а днес Пирин става вторият тим, който от есента ще играе при най-добрите. Мартин Тошев (12), Тони Тасев (44), Драги Коцев (48) и Владислав Златинов (77) донесоха категоричния успех на благоевградчани.

Пирин беше изваден от "А" група през лятото на 2011 година заради финансови задължения въпреки че след края на сезон 2010/11 завърши на спасителното 13-то място. През сезон 2013/14 тимът завършва на първо място в Югозападната "В" група, а през този сезон е във втора дивизия и печели промоция за елита.

Още в 12-ата минута Мартин Тошев вдигна на крака публиката. Централният нападател прати с глава неспасяемо топката в мрежата на бургазлии след бърза атака на крилото Тони Тасев по десния фланг и прецизно центриране. Тасев в 43-ата минута удвои резултата в полза на Пирин. След почивката футболистите на старши треньора Иво Тренчев вкараха нови два гола. Драги Коцев се разписа за 3:0 в 48-ата минута, а крайното 4:0 оформи Владислав Златинов в 77-ата минута.

Над 5000 души присъстваха на двубоя на стадион "Христо Ботев", след което част от тях празнуваха на терена заедно с футболистите. Радостта и купонът се пренесе по заведенията и улиците на Благоевград./БЛИЦ

30 КРЪГ - ПОСЛЕДЕН
27 май 2015 г. (сряда), 18:00 часа
Черноморец (Бургас) - Септември (Симитли) 1:1
1:0 Цветомир Цонков (30), 1:1 Андон Гущеров (50)

29 май 2015 г. (петък), 18:00 часа
Созопол - Добруджа (Добрич) 0:0

30 май 2015 г. (събота), 17:30 часа
Банско - "Ботев" (Враца) 4:0

Пирин (Благоевград) - Бургас 4:0
1:0 Мартин Тошев (12), 2:0 Тони Тасев (44), 3:0 Драги Коцев (48), 4:0 Владислав Златинов (77)

Локомотив (Горна Оряховица) - "Ботев" (Гълъбово) 4:2

Локомотив (Мездра) - Пирин (Разлог) 4:2

Верея (Стара Загора) - Спартак (Варна) 3:0 служебно

"Раковски" - Монтана 0:3 служебно