Английският шампион Челси надви трудно сборен тим от звезди на Тайланс с 1:0 в контрола, която е част от азиатското турне на „сините” от Лондон.

Победното попадение реализира Доминик Соланке (13). 17-годишният нападател си партнираше в атаката с Лоик Реми, който му асистира за гола.

След почивката пропуски за Челси направиха Еден Азар и Диего Коста, а Андреас Кристенсен се наложи да чисти топката от голлинията в самия край.

Следващата контрола на английския първенец е в Австралия срещу ФК Сидни във вторник.

Ставът на Челси за първото полувреме: Чех, Айна, Иванович, Кларк-Салтър, Аке, Микел, Колкет, Реми, Бога, Браун, Соланке.

Съставът на Челси за второто полувреме: Блекман (Бийни), Аспиликуета, Кристенсен, Тери, Дасилва, Матис, Хютънм, Мусонда, Азар, Диего Коста (Соланке)