Дунав (Русе) победи с 2:1 при гостуването си на Суворово в последния си мач от първенството на Североизточната "В" група за сезон 2014/2015. "Драконите" играха без контузения Михаил Милчев, а Ивайло Раденцов и Георги Чакъров получиха почивка в началото. Въпреки това избраниците на Веселин Великов диктуваха през по-голямата част от време случващото се на терена и заслужено отбелязаха първи. Йордан Димитров завърши точно атака на русенския тим в 27-та минута. Пет минути по-късно обаче изливащият се над Суворово порой наложи прекъсване на срещата за около 20 минути. След подновяването на играта до края на първото полувреме до ново попадение не се стигна. През втората част момчетата на Веселин Великов продължиха да са по-активни и изпуснаха на няколко пъти да увеличат аванса си. Вместо това бившият играч на Дунав Даниел Венков изравни за 1:1 в 70-ата минута. В 78-ата Йордан Димитров отбеляза за гостите и оформи крайния резултат - 2:1 за Дунав.

С този успех "драконите" събраха актив от 85 точки и голова разлика 121:11, което им донесе първото място в класирането на Североизточната "В" група и преднина от 9 точки пред втория Черноморец (Балчик).

Междувременно стана ясен съперникът на Дунав на финала от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Това се случи, след като Сливнишки герой победи във втория полуфинал от надпреварата Бдин (Видин) с 5:0 на стадион "Огоста" в Монтана. В първия полуфинал преди седмица русенският отбор отвя Димитровград с 5:0 на стадион "Христо Ботев" в Габрово.

Битката за трофея между Дунав и Сливнишки герой ще бъде на стадион "Ивайло" във Велико Търново на 3 юни, сряда, от 18:00 часа.