Локомотив (Пловдив) спечели с 2:1 гостуването си на Черно море от последния 32-и кръг на "А" група. Заради предстоящия в събота от 20 чаа в Бургас финал за Купата срещу "Левски", днес Никола Спасов заложи на резерви и юноши, като на вратата на варненци се завърна Георги Китанов, който дълго време лекува контузия. Титулярите изгледаха мача от трибуните, съхранявайки сили за важната битка в събота.

Двубоят на "Тича" нямаше особено значение и протече на доста слаби обороти на моменти. Единственото интересно нещо беше дали Мартин Камбуров ще успее да отбележи гол и да увеличи аванса си пред Антонио Аниете, с когото спори за голмайсторския приз. Капитанът на Локомотив (Пловдив) имаше няколко възможности на "Тича", но така и не можа да порази целта. Далеч по-активен от него беше Бирсент Карагерен, който през първата част направи няколко пропуска, а в 76-ата минута отбеляза за крайното 2:1 за "смърфовете". Преди това пък Емерик Де Врийзе откри за Локомотив в 28-ата, след което Даниел Георгиев изравни в 52-ата със страхотно изпълнение от воле. Така Камбуров завършва първенството с 13 попадения, Аниете е с 12, но има шанс да го задмине, тъй като в 20:00 часа "Левски" приема Марек в последния си мач от втората шестица на "А" група.

"Смърфовете" бяха по-активни през целия мач и организираха редица опасни атаки преди почивката, когато вратата на домакините пази Китанов. В 5-ата минута Де Врийзе беше изведен сам срещу стража на Черно море, но прати топката покрай лявата греда. В 27-ата Карагерен пропусна да отбележи с глава, а секудни след това бързоногото крило на Локо (Пд) проби, топката му беше избита, но попадна в Де Врийзе пред наказателното поле, откъдето белгиецът отбеляза за 0:1.

Изравнителното попадение за Черно море отбеляза капитанът в днешната среща Даниел Георгиев. В 52-ата минута опитният халф засече топката от воле от около 30 метра, тя тупна пред младия вратар на гостите Александър Витанов, отби се в левата греда и влетя в мрежата за 1:1.

Много активният Карагерен донесе трите точки на Локомотив с гол в 76-ата минута, когато отново демонстрира отлична скорост, преодоля Слави Сталев и вкара на резервата Илия Николов - 1:2.

След успеха "смърфовете" завършват десети с 32 точки след 9 победи, 5 равенства и 18 загуби през това първенство. Черно море финишира осми с 50 точки.