Норич се завърна в английската Висша лига след само година в Чемпиъншип, след като победи с 2:0 Мидълзбро на финала от плейофите за място в елита. Интригуващият сблъсък се състоя пред повече от 85 хиляди зрители на стадион "Уембли".

"Канарчетата" отказаха Мидълзбро след два гола в началото, и то в рамките само на 3 минути. В 12-ата Камерън Джероум откри резултата за радост на жълто-зелената половина на "Уембли". Нападателят притисна Даниел Аяла и бившият играч на Ливърпул и централен бранител на Боро сгреши фатално. Джероум остана сам срещу гръцкия вратар Димитриос Константинопулос и от малък ъгъл го наказа отблизо - 1:0.

Още в 15-ата минута Норич удвои преднината си. Нейтън Редмънд с диагонален удар също опъна мрежата на Мидълзбро - 2:0.

Преди головете пък двата тима удариха по една греда. Първо Брадли Джонсън от воле разтресе горната греда зад Константинопулос, а след това Йеле Фосен с далечен удар тресна тази на Норич.

След зрелищните начални минути и двата гола темпото се поуспокои, а до края избраниците на мениджъра Алекс Нийл удържаха комфортния си аванс без да позволяват сериозни положения пред вратата на Джон Руди, за да си осигурят завръщане във Висшата лига.

Така Норич се привъединява към компанията на другите новаци в елита на Англия - Борнемут и Уотфорд.

Мидълзбро - Норич 0:2
0:1 Камерън Джероум (12), 0:2 Нейтън Редмънд (15)

МИДЪЛЗБРО: Константинопулос, Уайтхед (45-Нсуе), Аяла, Гибсън, Френд, Адома, Ледбитър, Клейтън, Томлин, Фосен (68-Кике), Бамфорд

НОРИЧ: Руди, Уитакър, Мартин, Басонг, Олсон, Редмънд (87-О'Нийл), Хаусън, Тетей, Джонсън, Хуулахън (75-Доранс), Джероум (74-Грабан)