Тампа Бей Лайтнинг се доближи на една победа от финал за Купа Стенли, след като се наложи с 2:0 като гост на Ню Йорк Рейнджърс и поведе с 3:2 във финалната серия на Източната Конференция на НХЛ.

„Светкавиците“ бяха неутрализирани в първата третина и в първата половина от втората част, но показаха ефективност във втората част на втория период.

Валтери Филпула откри резултата след асистенция на капитана Стивън Стамкос 13:29 минути след началото на втората третина. Пет минути по-късно при числено предимство и Стамкос се разписа във вратата на Хенрик Лундквист, който завърши с 20 спасявания.

Стражът на Тампа Бей Лайтнинг Бен Бишоп се отличи като отрази всички 26 удара към вратата си. Шестият мач в серията е в сряда (27 май) в Тампа.