Сливнишки герой победи Оборище Панагюрище с 4:3 в дербито на Югозападната "В" група. Порой, гръмотевици, светкавици и истинска буря съпътстваха двубоя навръх 24 май.

Още в първите минути и двата отбора създадоха опасности за гол. Домакините - чрез Красимир Георгиев, а гостите от Панагюрище удариха гредата след изстрел на Владимир Каптиев. В 16-ата минута Сливнишки герой поведе с 1:0 след гол на централния защитник Живко Калчев. В 23-ата минута Красимир Георгиев покачи на 2:0 след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. В 39-ата минута гостите намалиха на 1:2 след гол на Г. Иванов. В 60-ата минута домакините се отчетоха също с греда, след удар на Красимир Георгиев. В 69-ата минута гостите изравниха след попадение на Георги Иванов.

Домакините излязоха отново напред в резултата в 74-ата минута. Красимир Георгиев изведе Румен Кереков сам срещу Яначков, а той направи 3:2. В 80-ата минута Мариан Хаджиев се озова сам срещу вратаря на гостите и с хубав удар под плонжа му направи резултата 4:2. Оборище стигна до 4:3 в края на мача, когато отново Георги Иванов отбеляза./БЛИЦ

24 май 2015 г. (неделя), 17:00 часа
Места (Хаджидимово) - Пирин (Гоце Делчев) 0:3 служ.
Струмска слава (Радомир) - Беласица (Петрич) 2:0
Миньор (Перник) - Чепинец (Велинград) 5:0
Велбъжд (Кюстендил) - Витоша (Бистрица) 1:2
Спортист (Своге) - Германея (Сапарева баня) 1:3
Сливнишки герой (Сливница) - Оборище (Панагюрище) 4:3
Рилски спортист (Самоков) - Конелиано (Герман)  1:2