Българският национал Илиан Мицански и Карлсруе победиха Мюнхен 1860 с 2:0 в последния 34 кръг на Втора бундеслига. Това означава, че Карлсруе финишира на трето място и ще играе плейоф за място в Бундеслигата срещу Хамбургер.

Мицански се появи в игра в 85-ата минута на мястото на Хироки Ямада. Тимът му стигна до успеха след автогол на Кай Бюлов в деветата минута и попадение на Мануел Торес в 69-ата минута. Мюнхен 1860 финишира на 16-о място и ще играе плейоф за оставане във Втора бундеслига срещу Холщайн (Кил).

Дармщад, който преди година беше в Трета лига, се класира в Бундеслигата, след като победи Санкт Паули с 1:0 и завърши на второ място в класирането с точка повече от Карлсруе. Тобиас Кемпе вкара единствения гол в 71-ата минута с точно изпълнен пряк свободен удар. Така Дармщад се завърна в Бундеслигата след 33 години.