Локомотив (София) направи домакинско 1:1 срещу ЦСКА в мач от 31 кръг, който противопостави два отбора без лиценз за следващия сезон. Головете вкараха Емил Гъргоров за „железничарите“ и Маркиньос за „армейците“, които са играли и за двата тима. „Червените“ завършиха мача с човек по-малко, а продължават без победа вече 12 поредни мача. С това равенство Локомотив изостава на Берое и Литекс в борбата за сребърните медали.

Срещата на стадиона на Локомотив беше доста динамична и двата тима имаха положения за гол. Първите възможности още в началото бяха за ЦСКА, но Митрев се намеси отлично при ударите на Стефан Николич и Марио Бъркляча. След това при центриране на Том топката удари напречната греда на Якуб Дивиш, а Денис Причиненко от малък ъгъл би над вратата на Локомотив. С далеч удар Камен Хаджиев стреля в страничната греда на Дивиш, а при добавката с глава на Том вратарят на „червените“ улови. След това и „армейците“ нямаха шанс, когато при удар с глава на Тунчев Митрев изби топката в напречната греда.

Четвърт час след началото на второто полувреме ЦСКА остана с човек по-малко. Стефан Николич получи два бързи жълти картона заради удари с лакът и беше изгонен. Пет минути по-късно Митрев изби удар на Причиненко с глава. В 78-ата минута Емил Гъргоров откри резултата. Той технично овладя центриране отдясно и с удар от воле прати топката в мрежата на Дивиш. Минута преди края на редовното време Маркиньос изравни с глава, след като Пламен Крачунов центрира отдясно. В добавеното време Крачунов беше близо до победен гол, но ударът му с глава след центриране от корнер мина край вратата на Локомотив.

Така ЦСКА остава на пето място с 49 точки, докато Локомотив (София) е четвърти с 52. „Железничарите“ изостават на две точки от Литекс и Берое в борбата за сребърните медали в шампионата. В последния кръг на 31 май „червените“ приемат „оранжевите“, докато „железничарите“ гостуват на „Ботев“ (Пловдив).

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА 1:1

1:0 Емил Гъргоров (78), 1:1 Маркиньос (89)

ЛОКО (Сф): 1.Божидар Митрев, 69.Елтон, 5.Марко Ранджелович, 6.Александър Бранеков, 8.Румен Трифонов, 16.Камен Хаджиев jalt.jpg , 33.Том, 47.Антонио Ливраменто (smqna.jpg 77-77.Йордан Тодоров), 23.Емил Гъргоров topka.jpg (smqna.jpg  80-15.Траян Траянов jalt.jpg ), 11.Владислав Романов, 7.Даниел Генов
Резерви: 84.Валентин Галев, 15.Траян Траянов, 77.Йордан Тодоров, 18.Йордан Ризов, 14.Даниел Васев, 20.Антон Славчев, 19.Димитър Велковски
Треньор: Димитър Васев

cska.JPGЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 34.Денис Причиненко jalt.jpg (smqna.jpg 82-6.Пламен Крачунов), 48.Марин Оршулич, 3.Александър Тунчев (smqna.jpg 56-14.Валентин Илиев), 31.Кристиян Супусепа, 4.Стивън Сънди jalt.jpg , 8.Борис Галчев, 5.Марио Бъркляча (smqna.jpg 64-28.Маркиньос topka.jpg ), 70.Хуан Фелипе, 11.Неманя Милисавлевич, 9.Стефан Николич jalt.jpg jalt.jpg 4erven.jpg
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 14.Валентин Илиев, 6.Пламен Крачунов, 28.Маркиньос, 16.Сава Савов, 93.Александър Аспарухов, 24.Павел Головодов
Треньор: Любослав Пенев