Ню Йорк Рейнджърс изравни финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада срещу Тампа Бей след успех с 5:1 като гост.

Вратарят на „рейнджърите“ Хенрик Лундквист изигра изумителен мач, в който записа 38 спасявания, докато нападателят Рик Неш завърши срещата с 2 гола и 1 асистенция. Така изходът от сблъсъка, който ще определи единият от двата финалист за Купа Стенли, все още е неясен и след 4 изиграни срещи резулатът е 2-2 победи.

Неш откри резултата в „Амали Арина“ в края на първата третина. Домакините изравниха в средата на следващата част чрез голямата си звезда Стивън Стамкос, но статуквото не се запази дълго. Крис Крайдър върна преднината на Ню Йорк, а после бранителят Кийт Яндъл с мощен удар от дистанция направи 3:1.

Мартен Сен Луи продължи доминацията с гол при числено преимущество в началото на финалната част, а Рик Неш оформи крайния резултат с второто си попадение в срещата.