"Левски" спечели с 1:0 гостуването на Локомотив (Пловдив) в срещата от предпоследния кръг на втората шестица на "А" група. Капитанът на "сините" Владимир Гаджев отбеляза единственото попадение в двубоя, който беше без особено значение и за двата отбора. Националът реализира красив гол в 59-ата минута, което се оказа достатъчно за тима на Стойчо Стоев да спечели на "Лаута". Победата е 16-а за "сините" в първенството и след нея тимът има 53 точки, като отново поведе с 3 на осмия Черно море. След загубата Локомотив (Пловдив) остава десети с 29 точки.

За гостуването на "Лаута" Стоев направи няколко промени в сравнение поражението с 2:3 от Славия в миналия кръг. "Сините" бяха по-дейни от "смърфовете", но неконцентрирани в завършващата фаза. Също така крилата Либан Абди и Луис Педро бяха доста неубедителни и провалиха няколко атаки на тима си. Въпреки че срещата нямаше особен заряд, все пак имаше интрига. Тя беше между Антонио Аниете и Мартин Камбуров, които спорят за голмайсторския приз в "А" група. Нито един от двамата обаче не отбеляза и Камбуров продължава да е с 1 попадение повече от испанеца.

Най-доброто положение през първото полувреме беше изпуснато от Аниете. В 8-ата минута той се озова на отлична позиция, но стреля право в тялото на Теодор Скорчев. В 42-ата минута "сините" отново пропуснаха. Луис Педро, Абди и Аниете стреляха на три пъти, но или Скорчев, или защитниците пред него избиваха топката.

В 47-ата минута Абди реализира, но след като беше маркирана засада, за което получи жълт картон от съдията Ангел Ангелов. Победното попадение за "Левски" падна в 59-ата. Гаджев прокара топката между краката на Ванчо Траянов на границата на наказателното поле, вляво от Скорчев, откъдето стреля с левия крак, пращайки топката в далечния ъгъл - 0:1, което беше достатъчно на гостите да си тръгнат с трите точки.