Голдън Стейт поведе с 2:0 победи на Хюстън във финала на Запад след успех с 99:98. Хюстън изоставаше със 17 точки през втората част, но успя да ги навакса през четвъртия период. Къри наниза няколко поредни тройки, а Уориърс излязоха напред с 96:89. В последната четвърт Хардън изтормози защитата на съперника и намали до 98:99, след като центърът Андрю Богът пропусна. В последната атака Хардън се устреми към коша на Голдън Стейт, но бе посрещнат от Къри и Томпсън. Двамата с общи усилия спряха нападението на Хюстън, а финалната сирена прозвуча при 99:98.

Стеф Къри се отчете с 33 точки и 6 асистенции за Голдън Стейт. Андрю Богът добави 14 и 8 борби. Клей Томпсън завърши с 13 точки. Дремънд Грийн отбеляза 12 и овладя 8 борби. Джеймс Хардън бе много полезен за Хюстън и записа дабъл-дабъл – 38 точки и 10 борби. Завърналият се след контузия в коляното Дуайт Хауърд също достигна до двойните показатели – 19 и 17 борби. Терънс Джоунс остана с 12 точки.

Третият мач от серията е на 23 май в Хюстън.