Англия и Хърватия се класираха за световното първенство за юноши до 17 години. Шампионатът на планетата ще се проведе от 17 октомври до 8 ноември в Чили.

Двата тима спечелиха плейофните си мачове, след като преди това отпаднаха на 1/4-финал на Европейското, което в момента се провежда в България. "Трите лъва" се наложиха над Испания с 5:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време голове не бяха отбелязани. Две попадения на испанците пък бяха отменени заради засади. А в края на мача се наложи дълго прекъсване, тъй като вратарят на англичаните Пол Уолстън получи удар в главата, което наложи влизането на медицински екип. Стражът на Нюкасъл бе заменен от Уил Хъфър в 78-ата минута. От бялата точка след това пропуск направи Дани Олмо.

В същото време пък хърватите победиха Италия с 1:0. В герой за "шахматистите" на стадиона в Созопол се превърна капитанът Никола Моро. Халфът на Динамо (Загреб) вкара в 15-ата минута и по този начин класира Хърватия за световното.

Следете с БЛИЦ: Евро 2015 за юноши до 17 години