Топпоставеният Новак Джокович продължава силните си изяви на клей през тази година и спечели титлата от „Мастърс“-а в Рим след победа с 6:4, 6:3 над Роджър Федерер.

Сърбинът спаси един брейкпойнт в деветия гейм на първия сет, а след това направи пробив в сервиса на швейцареца, за да вземе първата част за 40 минути.

Ноле направи пробив още във втория гейм на втората част, а след това спечели първия си мачбол и триумфира на финала след час и 16 минути игра.

Така Новак Джокович защити титлата си от миналата година и взе трофея в Рим за четвърти път след 2008, 2011 и 2014 г. Той спечели 12-и пореден финал от сериите „Мастърс“.

Сръбският тенисист няма загуба вече 22 мача, като през тази година има само две поражения (от Иво Карлович и Роджър Федерер). Джокович спечели и 10-те си мача на клей през този сезон.