Мария Шарапова спечели втората си титла за годината, след като на финала в Рим обърна Карла Суарес Наваро за успеха с 4:6, 7:5, 6:1 след два часа и 35 минути. Така гаджето на Григор Димитров триумфира за трети път в кариерата си в италианската столица след 2011 и 2012 г. Това е 35-а титла в кариерата й.

Пробив в петия гейм на първата част позволи на Суарес Наваро да спечели първия сет. Втората част беше много по-оспорвана. Испанката направи два пробива, но Шарапова отговори с три, което беше достатъчно да изравни резултата в мача.

Рускинята допусна да бъде пробита в първия гейм на решителната част, но след това спечели всички геймове до края на двубоя, включително три пробива, и триумфира при първия си мачбол. Така Маша взе втора титла за 2015 г. след триумфира в Бризбейн в началото на годината. От утре рускинята се връща на второ място в световната ранглиста.