Световното първенство по хокей на лед в Чехия ще завърши с мечтан от феновете финал – Русия срещу Канада. Това стана факт, след като „сборная“ победи САЩ с 4:0 на полуфинала след голове в последната третина.

Сергей Мозякин даде аванс на Русия в седмата минута на третата част, когато овладя шайбата в централната зона след пас на вратаря Бобровски, напредна и стреля точно във вратата на Конър Хелебюк.

Три минути по-късно звездата Александър Овечкин удвои. Той подсили „сборная“ за този мач, след като Вашингтон Кепитълс отпадна в плейофите на НХЛ.

В 16-ата минута Вадим Шипачов вкара трети гол за Русия, а минута и половина преди края Евгени Малкин реализира последния гол в мача на празна врата.

Така на финала световният шампион Русия ще играе срещу олимпийския първенец Канада. Двата тима не са играли финал на световно първенство един срещу друг от 2009 г., когато „сборная“ спечели с 2:1 в Швейцария.