Франция се класира на полуфинала на европейското първенство за юноши до 17 г. в България, след като разби Италия с 3:0. С два гола за „петлите“ в Стара Загора се отличи Одсон Едуар.

Едуар откри резултата още в 5-ата минута. Той се разписа с пета след центриране на Нанитамо Иконе. Самият Иконе удвои в 53-ата минута, след като с глава вкара след центриране на Била Бутоба.

Осем минути преди края Едуар реализира втория си гол в мача, когато след корнер на Жанвие на далечната греда прати топката във вратата на Италия.

На полуфиналите, които ще се играят на 19 май, Франция ще играе срещу Белгия. Вчера белгийците отстраниха Хърватия след дузпи. В другия полуфинал Германия ще се срещне с Русия.

1:0 Едуар (5), 2:0 Иконе (53), 3:0 Едуари (72)

France Франция: Зидан, Жоржен, Мауаса, Упамекано, Дукуре, Конят, Бутоба (66-Жанвие), Руис (77-Макенго), Едуар, Пеликан (60-Рене Аделаид), Иконе

Italy Италия: Донарума, Скалера, Джираудзо, Матиоли, Ламас, Магегони, Локатели (74-Коколо), Ел Хилали, Ло Фасо (57-Дегл'Иноченти), Матарезе (41-Скамака), Кутроне