Рилски спортист победи Балкан Ботевград с 85:68 и изравни полуфиналната серия на 2:2 победи. Петият решителен мач е на 19 май (вторник) в Ботевград. Победителят ще излезе на финала срещу Лукойл Академик, който вече приключи серията си с 3:1 успеха срещу Черно море.

Двубоят в Самоков бе изключително равностоен, но до почивката, когато Балкан водеше с 42:38. В третата част обаче домакините спечелиха с 22:12 и до края на оставиха никакво съмнение кой ще бъде крайният победител. За съжаление на феновете от Ботевград, които бяха в Самоков, големият лидер на Балкан Иван Лилов изигра слаб мач. За първи път от доста време звездата на тима не отбеляза нито един кош! и завърши без точки. Иван получи 20 минути, имаше четири опита за стрелба и не успя при нито един от тях. Той натрупа рано два фаула през първата част, заради което треньорът Влада Вукойчич му даде толкова малко минути.

За домакините от Рилски спортист Върнан Тейлър завърши с 18 точки, 17 добави Жарко Ракочевич, с 15 остана Джулиън Норфлийт. За Балкан капитанът Павел Маринов отбеляза 21 точки, по 12 добавиха Мартин Маринов и Цветослав Острев. Борбите бяха изцяло в полза на Рилецо - 37 срещу 26. Стрелбата също бе на страната на самоковци - 57,7 процента срещу 42,1.

Домакините водеха почти през цялата първа част, след това Балкан поведе, а частта завърши при 17:16 за Рилецо след тройка със сирената на Тейлър. Втората четвърт бе за Балкан (26:21) и логично на полувремето гостите водеха с 42:38.

Нещо в играта на ботевградчани се срина и в третата част започнаха да губят почва под краката си. Рилски изравни при 47:47 и 49:49. В края на частта тимът направи серия от 9:0 и от изоставане с 51:54 завърши частта при 60:54. В началото на последната четвърт домакините методично увеличаваха аванса си и дори поведоха с 11 точки при 67:56. Разликата стана и 12 при 70:58. От тук до края момчетата на Росен Барчовски демонстрираха спокойствие и съкрушиха гостите.