Славия геройски се добра до победата срещу "Левски" на "Герена", надделявайки с 3:2 в драматичен мач от 30-ия кръг на "А" група. По този начин "белите" записаха трети пореден успех срещу "сините" в първенството.

В 25-ата минута Димитър Пиргов откри с глава за гостите от "Овча Купел" след центриране от ъглов удар, в 45-ата Радослав Цонев изравни, а в 63-ата отново Славия поведе. Този път Боян Йоргачевич беше наказан от Петър Атанасов, а в 86-ата във вратата на "Левски" отбеляза и Жереми Манзоро - негов четвърти гол срещу "сините" в "А" група.

До края "Левски" успя да отбележи още един гол, отново дело на Радослав Цонев - в 89-ата минута, този път след асистенция на Антонио Аниете.

В последните минути домакините играха с човек по-малко. Капитанът на "Левски" в този мач Веселин Минев беше изгонен в 78-ата от съдията Никола Попов заради груб фаул срещу Карлос Фонсека. Играчът на Славия имаше кръв по главата след удара от защитника и се наложи да продължи с бинтована глава. Преди почивката кръв по главата се стече и по Георги Петков. Вратарят на Славия беше ударен от Аймен Белаид и до края на първата част пази с бинтована глава, но не излезе за вторите 45 минути, отстъпвайки мястото си на Марио Кирев.

"Белите" започнаха срещата по-активно и още във 2-ата минута Иван Вълчанов се озова на стрелкова позиция и нанесе удар, който Йоргачевич с крак изби в корнер. В 8-ата пък Диего Фераресо нахлу в наказателното поле на домакините и стреля силно по диагонал, за късмет на "сините" топката облиза лявата греда и излезе в аут. В 14-ата минута Аниете беше изведен в наказателното поле на гостите и падна след съприкосновение с Пламен Крумов. Реферът Никола Попов остана безмълвен, след което Георги Петков се строполи на земята и полежа 2-3 минути, получавайки медицинска помощ. Малко след това Борислав Цонев пропусна да отбележи с глава. Последва пропуск и на Божидар Краев, който заедно с близнаците Цоневи получиха доверието на Стойчо Стоев и започнаха титуляри срещу Славия.

В 25-ата "белите" откриха резултата. Жереми Манзоро центрира от корнер, защитникът Димитър Пиргов се извиси в наказателното поле на "Левски" и засече неспасяемо с глава - 0:1.

"Левски" отговори с чудесна атака по десния фланг и центриране на Домовчийски към Аниете, който стреля отблизо, но Петков със сетни усилия закова топката на голлинията. В последната минута на полувремето Радослав Цонев отправи ударот границата на наказателното поле и след рикошет топката излъга Петков, озовавайки се в мрежата му за 1:1.

В даденото от съдията 7-минутно добавено време Манзоро от пряк свободен удар можеше да вкара, но Йоргачевич изби. Дългото продължение беше логично на фона на бавенето на играта през първата част, най-вече от Георги Петков, на когото на два пъти беше оказвана медицинска помощ.

"Левски" започна вихрено второто полувреме и в 48-aта минута Аниете нахлу в наказателното поле, излъга резервата Марио Кирев и стреля, но в тялото на защитник, а топката попадна в Мигел Бедоя, която пък уцели напречната греда. В 54-ата нов шанс се откри за домакините - след контраатака вратарят на Славия излезе далеч от вратата си да пресреща атаката на "сините", но сгреши и остави вратата си празна, топката попадна в Бедоя, чийто удар обаче мина над гредата.

В 62-ата минута след разбъркване пред Йоргачевич и грешка в отбраната на "сините", Петър Атанасов се възползва и отблизо изведе Славия напред в резултата – 1:2. В 78-ата "Левски" остана с 10 човека заради груба проява на Веселин Минев, който получи втори жълт картон и съответно червен картон, след като отвори аркада на главата на Карлос Фонсека. Играчът на Славия реагира бурно и с кръв по лицето се нахвърли на капитана на домакините, но бързо беше удържан и не се стигна до още по-грозни сцени.

Избраниците на Стойчо Стоев опитаха отново да изравнят, но се случи обратното. Славия вкара и трети гол, подпечатвайки успеха си. В 86-ата минута Жереми Манзоро завърши с попадение отлична контраатака на "белите", при която му асистира бинтованият Фонсека - 1:3.

До края "сините" имаха сили само за още един гол. В 89-ата минута Радослав Цонев отбеляза второто си попадение в столичното дерби, засичайки подаване на Аниете отдясно – 2:3.

"Левски" остава седми с 50 точки, на 6 пред осмия Черно море, с когото ще спори за Купата на България на 30 май на стадион "Лазур" в Бургас. С прибавените три точки пък Славия събра 40 в актива и остава на 9-ото място.

Mачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - СЛАВИЯ 2:3
0:1 Димитър Пиргов (25), 1:1 Радослав Цонев (45), 1:2 Петър Атанасов (63), 1:3 Жереми Манзоро (86), 2:3 Радослав Цонев (89)

„ЛЕВСКИ“: 29.Боян Йоргачевич, 15.Роман Прохазка, 3.Аймен Белаид jalt.jpg, 5.Борислав Стойчев, 14.Веселин Минев jalt.jpg 4erven.jpg, 21.Радослав Цонев, 10.Мигел Бедоя, 12.Божидар Краев (80 smqna.jpg 22.Владислав Мисяк), 18.Борислав Цонев topka.jpg topka.jpg, 20.Антонио Аниете, 17.Валери Домовчийски
Резерви: 23.Пламен Илиев, 4.Мики Орачев, 31.Емил Нину, 2.Александър Александров, 22.Владислав Мисяк, 7.Либан Абди, 19.Илия Димитров
Треньор: Стойчо Стоев

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков (46 smqna.jpg 13.Марио Кирев), 70.Пламен Крумов jalt.jpg, 3.Димитър Пиргов topka.jpg, 6.Фернандер Касай, 71.Диего Фераресо (67 smqna.jpg 25.Цветомир Панов), 17.Костадин Дяков jalt.jpg, 22.Владимир Семерджиев jalt.jpg, 35.Иван Вълчанов, 33.Карлос Фонсека jalt.jpg, 7.Жереми Манзоро topka.jpg, 20.Петър Атанасов topka.jpg jalt.jpg  (85 smqna.jpg 45.Славчо Шоколаров)
Резерви: 13.Maрио Кирев, 91.Крум Стоянов, 26.Димитър Везалов, 25.Цветомир Панов, 14.Ивайло Димитров, 45.Славчо Шоколаров, 91.Янис Карабельов
Треньор: Иван Колев