"Ботев" (Пловдив) победи ЦСКА с 3:2 в мач от 30-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на базата "Коматево" със съдия Цветан Кръстев. "Канарчетата" постигнаха първа победа в шестицата, а за "червените" кошмарът продължава - 11 поредни мача без успех. За последно ЦСКА победи Черно море на 13 декември 2014 година. От тогава тимът регистрира четири равенства и седем загуби. "Армейците" нямат победа над "Ботев" в Пловдив от 2009 година.

Играчите на Любослав Пенев поне изпълниха една от задачите си, вкараха гол и прекъснаха суша от 960 минути. Тони Силва е "червеният" герой, който изравни в 38-ата минута. Преди него Лазар Марин бе открил резултата. Балтанов направи 2:1 в 50-ата минута, Иван Цветков покачи на 3:1 в 63-ата, а Неманя Милисавлевич намали на 2:3 в 77-ата минута. Реферът Цветан Кръстев показа директни червени картони на Пламен Николов от "Ботев" Пловдив и Тони Силва от ЦСКА.

След успеха "Ботев" Пловдив остава на шесто място с 42 точки, ЦСКА е на четвърта позиция с 38.

Любослав Пенев започна с Апостол Попов, Тунчев, Оршулич и Тончи Кукоч в защита. Двамата дефанзивни полузащитници бяха Борис Галчев и Сънди, а по крилата започнаха Тони Силва и Милисавлевич. В атака изненадващо действаше Иван Маркович, а зад него - Жуан Фелипе. Двамата централни нападатели - Николич и Жоаким останаха извън групата.

Двубоят започна нервно с няколко жълти картона, показани от съдията Цветан Кръстев. В 33-ата минута защитата на ЦСКА допусна грешка и позволи на Лазар Марин да открие резултата. Играчът на "Ботев" Пловдив опита подаване в наказателното поле, но Тунчев изби. Топката се върна в Марин, който отляво в наказателното поле стреля и я прати във вратата на Анатоли Господинов. Само пет минути трая радостта на домакините, след като в 38-ата минута Тони Силва изравни. Така той прекъсна головата суша на ЦСКА от 10 поредни мача и 960 минути без попадение. Тончи Кукоч центрира отляво, Тони Силва с глава прати топката във вратата на Михаил Иванов.

На полувремето Любослав Пенев извади Иван Маркович и пусна Венцислав Василев. В схемата на ЦСКА настъпиха няколко промени - Тони Силва излезе на върха на атаката, а неговото място на десния фланг зае Неманя Милисавлевич. Зад него бе Апостол Попов. Влезлият Венцислав Василев се появи като ляв защитник, а Тончи Кукоч излезе пред него на фланга. В 50-ата минута "Ботев" Пловдив поведе с 2:1. Иван Цветков центрира хубаво от фаул, цялата защита на ЦСКА заспа и остави Балтанов да изскочи и с крак да засече във вратата.

В 55-ата минута реферът Цветан Кръстев извади директни червени картони на Пламен Николов от "Ботев" Пловдив и Тони Силва от ЦСКА. След атака на ЦСКА Силва се изплези на Николов и Даниел Златков. Николов бутна Силва на терена, след което играчът на ЦСКА стана и удари Даниел Златков. Съдията прецени правилно и изгони двама от замесените в случая. В 63-ата минута "Ботев" Пловдив поведе с 3:1 след гол на Иван Цветков. Лазар Марин проби отляво и центрира на границата на наказателното поле, откъдето опитният нападател с хубав удар прати топката във вратата на "армейците".

В 77-ата минута ЦСКА вкара втори гол и намали на 2:3.
Маркиньос отклони топката от границата на наказателното поле вляво към Милисавлевич. Крилото овладя на гърди и с плътен удар прати топката във вратата на Михаил Иванов. До края на мача Жуан Фелипе имаше един шанс да застраши вратата на противника, но не се възползва.

Двубоят по минути ТУК

"БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 3:2
1:0 Лазар Марин (33), 1:1 Тони Силва (38), 2:1 Лъчезар Балтанов (50), 3:1 Иван Цветков (63), 3:2 Неманя Милисавлевич (77)

"БОТЕВ" (Пловдив): 89.Михаил Иванов, 6.Даниел Златков, 22.Пламен Николов 4erven.jpg, 24.Лазар Марин (89 smqna.jpg 45.Наско Милев), 28.Филип Филипов, 11.Йордан Христов, 17.Лъчезар Балтанов jalt.jpg, 38.Милен Гамаков jalt.jpg (59 smqna.jpg 18.Радослав Терзиев), 7.Мариян Огнянов, 23.Цветелин Чунчуков (70 smqna.jpg 95.Станислав Дрянов), 19.Иван Цветков
Резерви: 1.Адам Стаховяк, 18.Радослав Терзиев, 26.Валентин Томов, 15.Християн Казаков, 95.Станислав Дрянов, 20.Серкан Юсеин, 45.Наско Милев
Треньор: Петър Пенчев

cska.JPGЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 3.Александър Тунчев, 19.Апостол Попов (70 smqna.jpg 93.Марио Бъркляча), 77.Тончи Кукоч jalt.jpg, 48.Марин Оршулич, 8.Борис Галчев, 4.Стивън Сънди jalt.jpg (58 smqna.jpg 28.Маркиньос), 7.Тони Силва 4erven.jpg, 11.Неманя Милисавлевич, 70.Жуан Фелипе, 28.Иван Маркович (46 smqna.jpg  21.Венцислав Василев jalt.jpg)
Резерви: 33.Якуб Дивиш, 6.Пламен Крачунов, 21.Венцислав Василев, 31.Кристиян Супусепа, 34.Денис Причиненко, Маркиньос, 93.Марио Бъркляча
Треньор: Любослав Пенев