Севиля – Днепър е финалът в Лига Европа. Испанският тим победи Фиорентина с 2:0 във Флоренция и си осигури пътуването до Варшава.

Домакините имаха да решават изключително тежка задача след загубата с 0:3 в Испания преди седмица. Най-лошите прогнози на местната публика се оправдаха и тя изпи за втори път горчивата чаша. Всичко беше решено още до почивката, когато гостите вече водеха с 2:0. И двете попадения станаха по идентичен начин – след центриране от статично положение и грешка във „виолетовата” отбрана.

В 22-ата минута Банега центрира от фаул в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Карлос Бака. Нападателят се пребори със Савич и отблизо вкара топката в мрежата за 0:1. Само 5 минути по-късно трибуните на „Артемио Франки” отново бяха облени със студен душ. Този път фаулът беше отляво, последва центриране, което Коке акробатично отклони към Карисо и халфът, оставен непокрит на метър от голлинията, нямаше как да сбърка – 0:2.

През второто полувреме срещата просто се доиграваше и интересните положения пред двете врати липсваха. В 67-ата минута домакините получиха дузпа, след като Криховяк спъна Писаро в наказателното поле. Иличич можеше да направи поражението на „виолетовите” по-почетно, но пропусна дузпата, след като стреля високо над вратата.

Фиорентина - Севиля 0:2
0:1 Карлос Бака (22), 0:2 Даниел Карисо (27)

Флоренция, стадион "Артемио Франки"
Съдия: Дамир Скомина (Словения)
Жълти картони: Савич, Писаро, Валеро (Фиорентина); Банега (Севиля)

Съставите

fio.jpgФиорентина: 1.Нето, 19. Басанта (46 - 23. Паскуал), 15.Савич, 2. Г.Родригес, 28.Маркос Алонсо, 17.Хоакин, 14.Фернандес (67 - 5. Бадел), 20.Борха Валеро (85 - 32. Лацари), 7. Писаро, 74.Мохамед Салах, 72. Иличич

sev.jpgСевиля: 28.Серхио Рико, 2.Тремулинас, 6.Даниел Карисо, 15.Колоджейчак, 25.Стефан М’Биа, 19.Евер Банега (55 - 12. Ибора), 4.Криховяк, 22.Алекс Видал, 20.Витоло (74 - 10. Рейес), 23.Коке, 9.Карлос Бака (70 - 7. Гамейро)