Днепър (Днепропетровск) се класира за финала в Лига Европа. Украинският тим постигна истински подвиг, след като се подготвя и играе във вътрешното първенство в условията на война. Момчетата на треньора Мирон Маркевич победиха фаворита Наполи с 1:0 в реванша от полуфиналите и след щастливото 1:1 в първата среща, си осигуриха участие на финала във Варшава.

Домакините бяха по-активният отбор и преди почивката създадоха по-опасните положения. Само благодарение на отличните намеси на вратаря Андухар гостите опазиха мрежата си суха. В 34-ата минута стражът отрази акробатично силен шут на Селезньов.
Най-добрата възможност за Наполи се откри пред Игуаин, който в 8-ата минута излезе сам срещу Денис Бойко, но аржентинецът не успя да го преодолее . След почивката натискът на Днепър се усили. В 54-ата минута Коноплянка опари ръцете на Андухар.

В 58-ата обаче нищо не можеше да попречи на домакините да поведат. Отличният Коноплянка проби по лявото крило и центрира пред вратата на гостите. Там мощният Селезньов надскочи всички и засече с глава в мрежата за 1:0! Голмайсторът вече е бил носител на трофея (тогава под името Купа на УЕФА). С екипа на Шахтьор (Донецк) през 2009 г. нападателят ликува след победа на финала над Вердер (Бремен) с 2:1 след продължения.

До края на мача всичко, до което достигнаха гостите, бяха няколко разбърквания пред вратата на Бойко. При една контраатака в 89-ата минута пък домакините едва не стигнаха до втори гол. Андухар направи двойно спасяване в рамките на 2-3 секунди, а после с мъка отрази и силен шут от далечна дистанция на Матеус. Във 2-ата минута на добавеното време бразилецът разтресе и гредата зад Андухар.

След последния съдийски сигнал на сръбския рефер Мажич десетки хиляди укрански фенове нахлуха на терена на Олимпийския стадион и понесоха на ръце своите любимци.

Финалът на Лига Европа е на 27 май във Варшава.

1:0 Евгени Селезньов (58)

Киев, стадион "Олимпийски"
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Жълти картони: Матос, Федецкий, Селезньов, Матеус, Канкава, Бойко (Днепър); Габиадини, Кайехон, Гулам (Наполи)

Съставите

Днепър: 71.Бойко, 14.Чеберячко, 44.Федецкий , 23.Дъглас, 29.Ротан, 12.Лео Матос, 7.Канкава, 25.Федорчук, 10.Коноплянка (86 - 20. Гама), 24.Лучкевич (67 - 99. Матеус), 11.Селезньов (75 - 9. Калинич)

Наполи: 45.Андухар, 33.Албиол, 5.Бритос, 31.Гулам, 11.Маджо, 19.Давид Лопес (79 - 4. Енрике), 88. Инлер, 9.Игуаин, 7.Хосе Кайехон, 23.Габиадини (55 - 17. Хамшик), 24.Инсиние (61 - 14. Мертенс)