САЩ се класира за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед в Чехия, след като се наложи с 3:1 над Швейцария след обрат. Чарли Койл се отличи с гол и асистенция.

Роман Йоси даде аванс на швейцарците в 13-ата минута на първата третина, но с два гола в рамките на една минута в средата на втората част американците обърнаха. Бен Смит изравни, а Чарли Койл даде аванс на тима си.

Джейк Гардинър затвърди победата на САЩ в средата на последната третина. В последните две минути и половина швейцарците извадиха вратаря Рето Бера и пуснаха допълнителен нападател, но това не доведе до гол във вратата на Конър Хелебюк.

На полуфиналите САЩ ще играе срещу победителя от мача между Швеция и Русия, които играят по-късно днес.