Бившият нападател на Реал (Мадрид) Алваро Мората смълча „Сантяго Бернабеу” с изравнителния си гол за 1:1 и прати Ювентус на финал в Шампионската лига срещу Барселона на 6 юни в Берлин. „Бианконерите” стигнаха до равенството 1:1 в полуфиналния реванш от Шампионската лига при визитата си в испанската столица и детронираха европейския клубен шампион от миналия сезон с общ резултат 3:2. Италианският първенец бе спечелил първия мач с 2:1 на свой терен в Торино.

Кристиано Роналдо (23-дузпа) изведе „кралския” клуб напред в резултата със 77-ия си гол в най-престижната европейска клубна надпревара, изравнявайки се по този показател с аржентинската звезда на Барселона Лионел Меси. Алваро Мората (57) обаче изравни и оформи крайния резултат, който класира Ювентус за финала на турнира.

Реваншът на „Бернабеу” започна с по-активна игра на домакините. Карим Бензема направи няколко добри отигравания, а в 11-ата минута Кристиано Роналдо отправи страхотен шут от пряк свободен удар, но топката рикошира и излезе на над вратата. Две минути по-късно на отсрещната врата Касияс спаси удар на Видал.

Последваха пропуски на Бензема, Роналдо и Бейл, за да се стигне до 22-ата минута, в която Киелини повали Хамес Родригес в наказателното поле и съдията Йонас Ериксон отсъди дузпа. Кристиано Роналдо бе точен от бялата точка и даде преднина на „белия балет”. Попадението бе под номер 307 за Роналдо за Реал във всички състезания, с което изравни Алфредо Ди Стефано на второ място във вечната ранглиста на Реал. Пред тях е само Раул с 323 гола. Португалецът стана и единственият футболист в историята на Шампионската лига с 10 и повече гола в четири сезона.

„Кралският” клуб продължи да търси второ попадение, но към края на полувремето отстъпи инициативата. „Бинконерите” владееха повече топката, но не успяха да създадат кои знае какви положения.

В началото на втората част Маркизио отправи бомбен шут към Касияс, но топката излезе в аут. Все пак в 57-та минута гостите изравниха след първата голяма грешка на Реал в защита. Пол Погба свали с глава топката в наказателното поле, където Серхио Рамос покри засадата, а Алваро Мората отправи точен шут между няколко футболисти и изравни за 1:1.

До края на мача домакините играха разочароващо и не успяха да стигнат до втори гол, който да вкара евентуално мача в продължения. Пропуски направиха Хамес Родригес, Гарет Бейл и влезлият като резерва Чичарито на мястото на поизморилия се Карим Бензема, а Кристиано Роналдо се загуби по терена. Пол Погба можеше да вкара втори гол за Ювентус в 88-ата минута, но Касияс отрази удара на французина. В крайна сметка други попадения така и не бяха реализирани.

Така финалът няма да е очакваното от милиони футболни фенове испанско "Ел Класико", а ще бъде между Барселона и Ювентус на 6 юни (събота) от 21:45 часа българско време на „Олимпиащадион” в германската столица Берлин.

1juv.jpgреал_1.jpgРеал (Мадрид) - ЮВЕНТУС 1:1
(1:2 в първата среща, общ резултат 2:3)
1:0 Кристиано Роналдо (23-дузпа), 1:1 Алваро Мората (57)

Мадрид, стадион „Сантяго Бернабеу”
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 15.Даниел Карвахал, 2.Рафаел Варан, 4.Серхио Рамос, 12.Марсело, 23.Иско , 8.Тони Кроос, 10.Хамес Родригес , 11.Гарет Бейл, 9.Карим Бензема (67 - 14.Хавиер Ернандес - Чичарито), 7.Кристиано Роналдо

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 26.Щефан Лихтщайнер , 19.Леонардо Бонучи, 3.Джорджо Киелини, 33.Патрис Евра, 21.Андреа Пирло (79 - 15.Андреа Бардзали), 6.Пол Погба (89 - 37.Роберто Перейра), 8.Клаудио Маркизио, 23.Артуро Видал, 9.Алваро Мората (84 - 14.Фернандо Йоренте), 10.Карлос Тевес

1:0 Кристиано Роналдо (23-дузпа)