Анахайм Дъкс се класира на финал на Западната Конференция на НХЛ за първи път от 2007 г., когато спечели и Купа Стенли. Сега „патетата“ се наложиха с 3:2 след продължения над Калгари Флеймс и спечелиха серията с 4:1.

Крилото Кори Пери, който през втората част временно напусна мача заради контузия, вкара победния гол 2:36 минути след началото на продължението. Така Анахайм се класира на финала на Западната Конференция, където ще играе с Чикаго.

Иржи Худлер даде аванс на Калгари в първата третина, но в пет минути след началото на втората част Райън Кеслър изравни. Две минути след това Джони Гудро възстанови преднината на „пламъците“, а в последната част Мат Белески изравни, разписвайки се в пети пореден мач от плейофите.