Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:3 над Вашингтон Кепитълс и изравни на 3:3 резултата в полуфиналния плейоф на Източната Конференция на НХЛ. Така за трети път в последните четири години седми мач ще определи победителя от сблъсъка между двата тима.

Крис Крайдър вкара два гола за „рейнджърите“ в първата третина, а Рик Неш и Дан Бойл добавиха по едно попадение в последната част. Така тимът от Ню Йорк спечели втори пореден мач в серията и навакса изоставане от 1:3 в общия резултат.

Джейсън Чимера, Евгени Кузнецов и Джоел Уорд се разписаха за Вашингтон, докато звездата на тима Александър Овечкин не успя да се разпише в четвърти пореден мач.

Седмият мач от серията е в четвъртък рано сутринта българско време. Вашингтон Кепитълс и Ню Йорк Рейнджърс играха решителен мач в плейофите на Източната Конференция и през 2012 и 2013 г., като и в двата случай краен победител излизаха „рейнджърите“.