Звездата Леброн Джеймс вкара кош с финалната сирена и донесе на Кливланд Кавалиърс победата с 86:84 над Чикаго Булс като гост. Така „кавалерите“ изравниха на 2:2 резултата в полуфиналната серия на Източната Конференция.

Крал Леброн завърши с 25 точки, 14 борби и 8 асистенции. С неговия решителен кош за втори път в серията мач се решава със сирената. В предишната среща между двата тима Дерик Роуз донесе на Чикаго Булс победата с точна стрелба за три точки с финалния сигнал.

Кливланд изоставаше с 11 точки през второто полувреме, но последва серия от 23:5, която позволи на „кавалерите“ да поведат с 80:73 четири минути преди края. Тимофей Мозгов добави 15 точки и 9 борби за Кавалиърс.

Дерик Роуз се отличи с 31 точки и четири асистенции за Чикаго Булс. Джими Бътлър добави 19 точки, а центърът Йоаким Ноа завърши с осем точки и 15 борби. Пау Гасол не игра в мача заради контузия.