Холандия и Англия завършиха 1:1 в среща от втория кръг на група "D" на европейското първенство за юноши до 17 години в България. Мачът се игра в Стара Загора и предложи немалко интересни моменти на зрителите.

Англичаните поведоха в резултата след автогол на Тимъти Фосу-Менса в 18-ата минута след центриране на Едън и запазиха аванса си до края на първата част.

След почивката в 56-ата минута Арнолд фаулира в наказателното поле Де Вит, а Реда Бултам хладнокръвно реализира дузпата и изравни за „лалетата”, които направиха второ равенство в групата, която се оглавява от Англия с 4 точки.

След това равенство и четирите тима от тази група „D” имат шансове да продължат на 1/4-финалите в надпреварата. Англия се нуждае от точка в последния си мач срещу Ейре, а холандците трябва задължително да победят Италия, ако искат да продължат напред.