ОФК Поморие се приближи само на 1 точка до промоция в "Б" група, след като победи с 2:1 в дербито от 30-ия кръг на Югоизточната "В" група срещу гостуващия Гигант (Съединение). Драматичният мач беше белязан с три червени картона.

Още в 12-та минута Енчо Лемперов откри за тима на Малин Орачев с добавка след удар на Димитър Попов с глава в гредата. Последваха пропуски и на Даниел Стоянов, Антон Иванов и Енчо Лемперов, които запазиха резултата непроменен до почивката.

Само три минути след подновяването на играта капитанът Любомир Божинов удвои от дузпа. След още 3 минути противниците останаха в намален състав. След масово спречкване червени картони получиха Диян Лефтеров от Поморие и Кирил Георгиев от Гигант. В 71-ата минута гостите намалиха чрез резервата Благовест Зайцев, който се разписа с глава. Четвърт час преди края за втори жълт картон беше изгонен и Свилен Щерев от тима на Съединение.

ОФК Поморие оглавява уверено класирането на Югоизток с актив от 61 точки, а Гигант остана с 52.