Балкан Ботевград спечели първия полуфинал в плейофите в първенството по баскетбол срещу Рилски спортист с 91:66 (28:22, 21:17, 25:13, 17:14). В серията се играе до три успеха от пет мача, а среща №2 е в понеделник отново в Ботевград.

За победителите над всички бе Иван Лилов с 22 точки, следван от торпедото Мартин Маринов с 15 (пет тройки). Павел Маринов добави 14 точки, с 13 и 7 борби остана Николай Върбанов. Треньорът на Балкан Влада Вукойчич отново даде шанс на изключително талантливия Николай Маринов в стартовата петица. Джокерът от третия четвъртфинал с Ямбол влезе сърцато в мача и няколко пъти заслужи овациите на публиката.

За Рилски спортист Върнан Тейлър вкара 20 точки, 17 добави разигралият се в последните кръгове Жарко Ракочевич. Капитанът Йордан Бозов не игра на познатото си ниво и остана само с 5 точки. Балкан спечели категорично борбите - 43 срещу 32.

В първата четвърт Балкан поведе с 11:4, а след това и с 15:6. При 19:13 гостите намалиха до 19:18. Върнан Тейлър наниза тройка за 25:22, но Педжа Стаменкович избухна с тройка зад центъра със сирената за 28:22 в края на първата част. Втората част отново мина под доминацията на Балкан. При 32:30 Мартин Маринов наниза тройка за 35:30. Стаменкович добави още една тройка за 38:30. Гостите направиха серия от 6:0 и резултатът стана 38:36. Николай Върбанов направи 42:36. Минута преди края Мартин Маринов отново хвърли публиката в екстаз с бомбардираща тройка за 47:38. Иван Лилов вкара последния кош за Балкан за 49:39 на полувремето.

През второто полувреме Балкан поддържаше разликата си и започна да я увеличава. Върбанов вкара за 51:39. Пет минути преди края Павел Маринов заби тройка за 57:44 за 13 точки разлика. Авансът на Балкан стана 15, а след това и 17 след два коша на Острев. Ботевградчани поведоха с 19 точки за 63:44 след кош на Върбанов. След два фаула на Иван Лилов Балкан дръпна с 21 точки - 66:45. Минута преди края разликата набъбна на 24 точки при 74:50 след тройка на Мартин Маринов. Третата част завърши при резултат 74:52. В началото на последната четвърт дойде и най-голямата разлика в полза на Балкан - 25 точки, след тройка на Павел Маринов (77:52). Милан Милованович направи 80:59, а Мартин Маринов наниза поредна тройка за 83:59. Павел Маринов реализира за 89:63. Влезлият в последните минути Димитър Маринчешки направи 91:65. В крайна сметка Балкан победи с 91:66.