ЦСКА направи равенство 0:0 с Лудогорец в мач от 29 кръг на "А" група. Двубоят се състоя на стадион "Българска армия" със съдия Никола Попов. Публиката на домакините подкрепя тима през цялото време и приветства подобаващо Любослав Пенев. Гостите завършиха двубоя в намален състав след директен червен картон на Александър Барт в 88-ата минута. След равенството Лудогорец остава лидер в класирането с 59 точки, ЦСКА е четвърти с 48, колкото има и третият Литекс.

Кошмарната серия за ЦСКА продължава. Тимът няма победа вече десет поредни мача от началото на 2015 година! За последно "червените" надвиха Черно море на 13 декември. От тогава регистрираха четири равенства и шест загуби. Още по-парадоксалното е, че ЦСКА не е отбелязал гол вече в десет поредни двубоя. Направи го за последно именно срещу варненци на 13 декември миналата година, когато спечели с 3:1. Тогава се разписа Жоаким в 68-ата минута. От тогава изминаха точно 922 минути без гол на ЦСКА, повече от 15 часа.

Любослав Пенев върна Марин Оршулич в титулярния състав, който си партнираше заедно с Тунчев в средата на отбраната, а от двете страни действаха Апостол Попов и Венцислав Василев. В средата на терена започна Сънди, пред него Галчев и Жуан Фелипе, а по крилата изненадващо отляво се появи Кукоч на мястото на Иван Стоянов, а отдясно Тони Силва. В атака единствен бе Стефан Николич.

Лудогорец започна в защита с Кайсара, Барт, Моци и Браян Ангуло. В средата на терена стартираха Златински и Ешпиньо, по крилата - Мисиджан и Михаил Александров, а напред Марселиньо и Кишада.

Първото полувреме бе скучно, без кой знае колко голови положения. Домакините действаха активно и опитваха да организират по-опасните атаки, но така и не успяваха да стигнат до чиста ситуация. Деен отляво бе Тончи Кукоч, който постоянно тормозеше отбраната на Лудогорец. Именно той отправи първия по-опасен удар в 23-ата минута, който обаче бе спасен от Владислав Стоянов. В следващата минута вратарят спаси и удар на Стивън Сънди от границата на наказателното поле. С тези два удара се изчерпват интересните моменти от първата част. И двамата централни нападатели Стефан Николич и Кишада останаха доста изолирани в предни позиции.

Втората част започна с отменен гол за Лудогорец заради засада на Кишада. В 49-ата минута публиката в Сектор "Г" организира невероятно пиро шоу, заради което съдията Никола Попов прекъсна временно двубоя за около пет минути. В 60-ата минута Апостол Попов отправи удар с глава малко над вратата след центриране на Кукоч отдясно. Дойде и 77-ата минута, в която Стефан Николич от ЦСКА пропиля най-чистото голово положение. След атака от центъра нападателят получи топката в половината на Лудогорец, остана сам срещу Владислав Стоянов и стреля. Вратарят на гостите обаче изби с крак в последния момент и предотврати сигурен гол. Георги Дерменджиев извърши две смени, извади Кишада и пусна Хамза, който не се бе появявал в игра от няколко месеца. Мисиджан също напусна за сметка на Вандерсон. Любо Пенев отговори с Марио Бъркляча, който замени Стефан Николич.

В 88-ата минута Лудогорец остана в намален състав след директен червен картон за Александър Барт. Защитникът извърши нарушение срещу Марио Бъркляча и потегли преждевременно към съблекалните. Съдията даде 8 минути добавено време заради прекратяването в началото на полувремето. Резервата Хамза имаше шанс, но прати топката покрай вратата.