Чехия записа третата си победа на световното първенство по хокей на лед, на което е домакин. В мач от Група „А“ чехите се наложиха с 4:0 над Австрия след три гола в рамките на осем минути пред втората третина.

Ондржей Немец откри резултата в средата на втория период, а до края на частта се разписаха Мартин Затьович и Владимир Соботка. Якуб Ворачек реализира четвъртото попадение за домакините в седмата секунда на последната третина.

В мач от Група „В“ Норвегия се наложи над Словения с 3:1, демонстрирайки ефективност при числено предимство. От пет такива възможности „полярните мечки“ вкараха три гола.

Патрик Торесен и Йонас Холос се отличиха с по един гол и една асистенция за успеха. Андерс Бастиансен също беше точен за Норвегия. Ян Муршак вкара за Словения.