Соченият за фаворит Наполи изненадващо завърши 1:1 с Днепър на своя „Сан Паоло” в първия мач помежду им от полуфиналите на Лига Европа.

Воденият от испанския специалист Рафаел Бенитес италиански гранд доминираше от самото начало, докато гостите от Украйна, участващи за първи път на полуфинал в Европа, залагаха на здрава отбрана и редки контраатаки. Домакините така и не успяха да отбележат гол през първата част, въпреки че бяха по-активни в предни позиции и обстрелваха вратата на Денис Бойко от всякакви позиции.

След почивката в 50-ата минута вратарят на Днепър Денис Бойко капитулира, след като при изпълнен от Инсиние ъглов удар Давид Лопес бе оставен напълно непокрит и от близка дистанция се разписа с глава за 1:0. И след гола домакините продължиха да бъдат по-настоятелни, търсейки още попадения, които да им подсигурят по-спокоен реванш. В 81-ата минута обаче те инкасираха изравнителен гол, след като Артьом Федетский центрира чудесно към резервата Йевхен Селезньов, който вкара за 1:1. При това попадение обаче останаха съмнения за засада.

До края на мача Наполи и Днепър не си реализираха други попадения и така ще трябва да решават всичко на реванша в Украйна след седмица. Все пак украинският тим има известно предимство най-вече заради гола си на чужд терен.

napoli.jpgdnepr.jpgНаполи - Днепър 1:1
1:0 Давид Лопес (50), Йевхен Селезньов (81)

Неапол, стадион "Сан Паоло"
Съдия: Свейн Одвар Моен (Норвегия)

Съставите
Наполи: 45.Андухар, 33.Албиол, 5.Бритос, 31.Гулам, 11.Маджо, 17.Хамшик, 19.Давид Лопес (71 - 77.Гаргано), 8.Жоржиньо, 9.Игуаин, 7.Хосе Кайехон (77- 23.Габиадини), 24.Инсиние (82 - 14.Мертенс)

Днепър: 71.Бойко, 14.Чеберячко, 44.Федетский , 23.Дъглас, 29.Ротан, 12.Лео Матос, 7.Канкава (69 - 19.Безус), 25.Федорчук, 10.Коноплянка, 24.Лучкевич (57 - 20.Бруно Гама), 9.Калинич (80 - 11.Селезньов)